Haber

Cezayı kestiler! Başakşehir, Mounir Chouiar ile yollarını ayırdı

Süper Lig takımlarından BaşakşehirMounir Chouiar’ın sezon öncesi hazırlık kampları ve antrenmanlara izinsiz katılması nedeniyle sözleşmesinin tek taraflı olarak feshedildiğini açıkladı.

YASAL İŞLEM BAŞLANACAK

Başakşehir Mounir Chouiar’ın antrenman kamplarına ve antrenmanlara izinsiz katılmaması ve uyarılara rağmen sözleşmeyi ihlal etmeye devam etmesi üzerine oyuncuyla olan sözleşmesinin tek taraflı olarak feshedildiğini açıkladı. Oyuncu hakkında FIFA nezdinde yasal işlem başlatılacaktır.

İşte Başakşehir’den yapılan açıklama:

“Profesyonel futbolcu Mounir Chouiar ile Kulübümüz arasında 08.07.2022 tarihinde imzalanan Profesyonel Futbolcu Sözleşmesi, Mounir Chouiar’ın 2023/12 sezonunun açılışından itibaren Kulübümüzün yarıyıl öncesi hazırlık kampları ve antrenmanlarına izinsiz ve mazeretsiz olarak katılmaması, 2024 futbol dönemi, kendisine bu konuda yapılan ihtarlara rağmen sözleşmeden çıkarılmıştır.Kulübümüz tarafından kendisinden doğan yükümlülüklerini ağır ve ısrarlı bir şekilde ihlal etmesi nedeniyle tek taraflı ve haklı nedenle feshedilmiş ve bu durum Taraflar arasındaki hizmet ilişkisinin devam etmesi kulübümüz için tahammül edilemez.

Bu fesih nedeniyle Mounir Chouiar hakkında FIFA yargı mercileri nezdinde kulübümüzün uğradığı zararların tazmin edilmesi ve diğer sportif yaptırımların uygulanması talep edilerek gerekli yasal işlem başlatılacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu