Takım

Küçükçekmece Öğrencileri VEX IQ Turnuvasında İki Büyük Ödülle Döndü

Küçükçekmece Belediyesi Çocuk Üniversitesi ve Bilgi Konut Robotik Grubu, dünyanın en büyük robotik turnuvası olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na giren ‘VEX IQ Challenge Robotik Turnuvası’nda büyük bir başarıya imza atarak birincilik ve üçüncülük ödülleriyle Küçükçekmece’nin gurur kaynağı oldu. .

Dünyanın en büyük robotik turnuvası olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na giren VEX IQ Challenge Robotik Turnuvası’nın Türkiye Finali Kadıköy Caferağa Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Turnuvada Küçükçekmece Belediyesi Çocuk Üniversitesi 34401B numaralı Robotik Ekibi VEX’S Sirius “Takım Çalışması Şampiyonu” ödülünü alırken, 61071 numaralı Bilgi Konut Robotik Ekibi Türkiye 3.sü olarak başarılarını taçlandırdı.

Kemal Çebi: Geleceğimiz olan gençlerin yanında olmaya devam edeceğiz

Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, “Böylesine önemli ve uluslararası bir organizasyonda ilçemizin adını başarıyla temsil eden Çocuk Üniversitemiz ve Bilgi Evleri öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Dünyanın en büyük robotik yarışmalarından biri olan Vex IQ Challenge Robotik Turnuvasına katılan her proje, geleceğimize güvenmekte ne kadar haklı olduğumuzun kanıtıdır gençler. Turnuvanın hazırlık süreçlerinde ve turnuva boyunca emeği geçen tüm öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyorum.”

Ödül töreni düzenlendi

Turnuvaya katılan takımlar, çalıştıkları haftalar boyunca “Slapshot” temasına uygun olarak robotlarının kodlarını tasarlayıp yazdılar. Sahada taktiklerini belirleyen ve tema kurallarına göre antrenmanlarını sürdüren kadrolar, mühendislik defteri hazırlayarak heyet toplantıları için hazırlık yaptı.

Rekabetçi eleme maçlarının yanı sıra otonom beceriler, robot dehaları ve delegasyon toplantılarına da katılan öğrenciler, takım çalışması, problem çözme ve mühendislik becerilerini başarıyla çalışarak sergilediler. Turnuvada heyet değerlendirmelerinin ardından ödül törenine geçildi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

habervezirkopru.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu